کمپانی3Shape   به تازگی شکایت نقض قانون ثبت اختراع ایالات متحده علیه Align Technology ثبت کرده است.

این شکایت ادعا می کند شرکت   iTero   اسکنر داخل دهانی را با نقض شماره ثبت اختراع ( Patent No. US 9,962,244 B2) کمپانی 3Shape که بر فوکوس دستگاه جهت ثبت رنگ دارد را روانه بازار نموده است.

3Shape این شکایت را در دادگاه منطقه ای ایالات متحده ادعا نموده است که نقض ثبت اختراع توسط اسکنر های داخل دهانی Element iTero Align اتفاق افتاده و این شکایت برای جبران خسارت مالی و تسلیح مقرراتی علیه نقض بیشتر است.

 سرمایه گذاری در فن آوری های نوآورانه نیازمند حفاظت

تایس کلوزن (Tais Clausen) موسس و مدیر عامل شرکت 3Shape  گفت: ” اسکنر داخل دهانی تری‌شیپ تریو توسط صنعت به مدت پنج سال به عنوان بهترین اسکنر داخل دهانی در سطر اول نامگذاری شده است، و دقیق ترین اسکنر داخل دهانی در مطالعات مستقل ADA بوده است.  ما به شدت در فن آوری های نوآورانه خود سرمایه گذاری می کنیم و بیش از یک سوم کارکنان ما در توابع تحقیق و توسعه کار می کنند. فن آوری های ضبط و ثبت رنگ داخلی در داخل شطرنجی منحصر به فرد و اساسی برای طراحی کلی اسکنر TRIOS و رتبه بندی بالا در میان دندانپزشکان است.

حفاظت از فن آوری های نوآورانه

بنابراین، ما نمیتوانیم اجازه دهیم رقبا بتوانند پیشرفت‌های تکنولوژی پیشرفته خود را کپی کنند یا اختراعات ما را نقض کنند. به طور معمول، چون ما به همکاری و باز بودن اعتقاد داریم، سعی خواهیم کرد که این را به طور مستقیم و بی سر و صدا با هماهنگی حل کنیم. با این حال، رویدادهای اخیر و اقدامات تهاجمی توسط Align، نه تنها به سمت 3Shape  بلکه همچنین اقدامات مؤثر بر دندانپزشکان با استفاده از TRIOS با Invisalign ، ما را به شدت ترقیب به دفاع از مالکیت معنوی خود می کند. “

نقش شرکت اینویزلاین در میان این دو کمپانی

لازم به اشاره است که شرکت اینویزلاین نیز از هولدینگ های شرکت الاین تکنولوژی بوده که تمامی مشتریان خود را به سمت استفاده از اسکنرهای شرکای تجاری خود سوق می‌دهد که این نقطه خطری برای شرکت تری‌شیپ می‌باشد چرا که بسیاری دندانپزشکان با نگرش استفاده از این اسکنرها در کاربردهای ارتودنسی آن ها را خریداری می‌کنند که در این صورت به آن‌ها پیشنهاد می‌گردد که از iTero   استفاده نمایند.

تمامی این اتفاقات در حالی افتاده است که کمپانی iTero   نیز شکایاتی علیه 3Shape  داشته و Invisalign  اعلام نموده است که فایل اسکن اردتونسی از سیستم های 3Shape  را نخواهد گرفت!

اشتراک گذاری مطلب در