دیجی‌پوینت

دیجی‌پوینت، همان‌طور که از نامش بر‏می‌‏آید، یک بن خرید الکترونیکی است که  پس از خرید هر کالا یا کسب امتیاز در صفحه نویسندگی دیجیدن ، در حساب شما منظور می‏‌شود. در حقیقت شما پس از نخستین خرید از دیجیدن یا ارسال مقاله در قالب نویسنده ( برای نویسنده شدن در وبسابت کلیک نمایید) بسته به ارزش کالای خریداری شده یا مقاله ارسال شده و چند فاکتور دیگر، به میزانی امتیاز “دیجی‌پوینت” که در واقع تخفیفی برای شما در خریدهای بعدی است، دریافت می‏‌کنید.

لازم است توجه شما را به چند نکته جلب نماییم:

  • دیجی‌پوینت، امتیازیست ویژه که دیجیدن جهت تشویق حداکثری، به همه‏‌ی مشتریان خود اعطا می‏‌کند. با این حال این مشتریان دائمی هستند که می‏‌توانند از آن بیشترین بهره را ببرند.
  • دیجی‌پوینت، ماهیت ریالی نداشته و در واقع امتیازی است برای دریافت تخفیف قطعی در خرید بعدی.
  • میزان دریافت امتیاز دیجی‌پوینت برای هر کالا متفاوت بوده و از قبل در کنار قیمت هر محصول درج شده است.
  • اگر در خریدهای قبلی امتیاز دیجی‌پوینت کسب کرده‏‌اید، برای خرید کالای بعدی امکان استفاده از میزان مشخصی از دیجی‌پوینت در قالب تخفیف وجود دارد کهمقدار آن به طور خودکار توسط سیستم محاسبه می‌‏شود و این میزان برای هر کالا متفاوت است، البته لازم به ذکر است براساس نوع کالای خریداری‌شده، امکان دارد هیج دیجی‌پوینتی مصرف نشود.
  • در حال حاضر اعتبار هر امتیاز دیجی‌پوینت از زمان دریافت آن 30 روز بوده و در صورت استفاده نشدن تا پایان این مدت، باطل خواهد شد. در نتیجه جهت جلوگیری از انقضای احتمالی تخفیف دیجی‌پوینت، باید برنامه ریزی کنید.

digipoint-digiden

اجازه بدهید با مثالی عملی نحوه تخصیص و استفاده از این طرح تشویقی را بیشتر بررسی کنیم:

تصور کنید می‏‌خواهید کالای مورد نظر خود را که در این مثال قیمت آن یک 1 میلیون تومان است خریداری کنید. همان‌ طور که می‏‌بینید در این مثال برای این کالا 20 امتیاز دیجی‌پوینت به ارزش 20 هزار تومان در‏نظر گرفته شده است. یعنی شما با خرید این کالا امکان بهره‏‌مندی از تخفیفی تا سقف 20 هزار تومان در خریدهای بعدی خود دارید. همانطور که مشاهده می‌‏کنید دیجی‌پوینت دریافتی برای کالاهای مختلف متفاوت است. برخی از کالاها امتیاز دیجی‌پوینت بیشتری اعطا می‏‌کنند و برخی کمتر. این امتیاز توسط الگوریتمی، با سنجش و محاسبه‏‌ی پارامترهایی از قبیل مبلغ کالا و میزان امکان اهدای تخفیف از سوی دیجیدن و چند پارامتر دیگر ارائه می‏‌شود.

حال تصور کنید که چند روز بعد قصد دارید سفارش دیگری را ثبت کنید. برای نمونه بلوکی با قیمت 800 هزار تومان همراه با یکی از قلم مو با قیمت 50 هزار تومان را انتخاب می‌کنید.

در این مثال از 20 دیجی‌پوینت قبلی، امکان استفاده از  15 دیجی‌پوینت برای کالای اول و 4 دیجی‌پوینت برای کالای دوم به عنوان تخفیف وجود دارد. یعنی شما به جای 850 هزار تومان، 831 هزار تومان پرداخت می‏‌کنید. در ضمن برای کالای اول 17 دیجی‌پوینت جدید و برای کالای دوم 4 دیجی‌پوینت جدید برای خرید‏های بعدی دریافت می‌‏کنید.  پس از این خرید 22 دیجی‌پوینت در حساب شما موجود است. یعنی تا 22 هزار تومان دیگر نیز می‌‏توانید در خرید‏های بعدی تخفیف دریافت کنید. به عبارت دیگر شما با هر خرید علاوه بر استفاده از تخفیف در همان خرید برای خرید بعدی خود نیز تخفیف دریافت می‌‏کنید. به این نکته توجه داشته باشید که هر دیجی‌پوینتی که دریافت می‏‌کنید تاریخ صدور و انقضای خود را داشته و هر کدام تنها تا 30 روز دارای اعتبار است و پس از آن منقضی خواهد شد.

آیا امکان انتقال دیجی‌پوینت به کاربر دیگری وجود دارد؟

در حال حاضر امکان انتقال دیجی‌پوینت بین کاربران وجود ندارد، اما مسلما شما می‌توانید از بن‏‌های موجود در حساب کاربری خود جهت خرید برای دوستان خود استفاده کنید و آنها را از مزایای دیجی‌پوینت خود سودمند سازید.

آیا می‌‏توان از دیجی‌پوینت دریافتی برای هر خرید، در همان خرید استفاده کرد؟

همان طور که گفته شد، دیجی‌پوینت طرحی تشویقی برای ایجاد انگیزه در مشتریان جهت انجام خرید‏های بعدی است، به این صورت که با دریافت دیجی‌پوینت در ازای هر خرید، می‌‏توان برای خرید‏های بعدی از آن امتیاز استفاده کرد. توجه داشته باشید که اعتبار دیجی‌پوینت دریافت شده در هر سفارش به محض نهایی شدن همان سفارش، فعال شده و برای استفاده در سفارش بعدی قابل استفاده خواهد بود.

برای خرید هر محصول، از چه تعداد دیجی‌پوینت می‌توان استفاده کرد؟

میزان استفاده از دیجی‌پوینت برای کالاهای مختلف، متفاوت است و مقدار قابل استفاده دیجی‌پوینت، برای هر خرید به طور خودکار توسط سیستم محاسبه می‌‏شود و نیاز به وارد کردن کد یا اقدامی از طرف کاربر نیست.  البته لازم به ذکر است براساس نوع کالای خریداری‌شده، امکان دارد هیج دیجی‌پوینتی مصرف نشود.

توجه داشته باشید که کالاهای عرضه شده در طرح  پیشنهاد شگفت انگیز به دلیل اینکه با بیشترین تخفیف ممکن و تنها در مدت محدود عرضه می‏‌شوند، شامل این طرح نمی‏‌شوند.

آیا می‌توان در ازای دیجی‌پوینت خود، مبلغ آن را دریافت کرد؟

دیجی‌پوینت برای استفاده در سایت دیجیدن طراحی شده و برای مصارف دیگر قابل استفاده نیست. بنابراین برای بهره‌مندی از حداکثر تخفیف دیجیدن، لازم است که در بازه‏‌های زمانی مشخص شده پس از هر سفارش، در خریدهای بعدی از سایت، دیجی‌پوینت خود را استفاده کنید و از تخفیف آن بهره‏‌مند شوید.

آیا دیجی‌پوینت دریافتی خرید جدید به دیجی‌پوینت‏‌های قبلی اضافه می‏‌شود؟

بله. با انجام هر خرید، مقداری دیجی‌پوینت دریافت خواهید کرد که هم قابل استفاده در خرید بعدی و هم قابل ذخیره سازی هستند. توجه داشته باشید که ذخیره کردن بن‏‌ها برای استفاده یکجا از آنها عمل هوشمندانه‏‌ای نیست. چرا که هر دیجی‌پوینت دارای تاریخ مصرف بوده و در صورت استفاده نشدن در دوره‏‌ی معین، اعتبار خود را از دست خواهد داد. پس هوشمندانه‌‏تر خواهد بود که از دیجی‌پوینت‏‌های دریافتی خود در خرید‏های مختلف و تا حداکثر سقف مجاز استفاده کرده و بیشترین تخفیف را از دیجیدن دریافت کنید. 

همچنین، از آنجا که پیشنهاد شگفت انگیز یک طرح تشویقی و پروموشن است به کالاهایی که در این طرح خریداری می‌شوند، دیجی‌پوینت تعلق نمی‌گیرد.

اشتراک گذاری مطلب در